Fırat BOTAN kod adlı Ferhat TEKİNER, Mit ve Emniyet güçlerimiz tarafından yapılan başarılı operasyonla Irak‘ta yakalanarak Türkiye ye getirilmiştir.

17 Aralık 2016 tarihinde Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığında görevli askerlerimizin halk otobüsü ile çarşı iznine çıktığı sırada PKK terör örgütü tarafından yapılan bombalı saldırıda 15 kahramanımız şehit olmuş, 54 kahramanımız yaralanarak Gazi olmuştu.
Kayserimizde askerimize yapılan bu hain saldırının faillerinden Fırat BOTAN kod adlı Ferhat TEKİNER, Mit ve Emniyet güçlerimiz tarafından yapılan başarılı operasyonla Irak‘ta yakalanarak Türkiye ye getirilmiştir.
Kahramanlarımızın katilinin yakalanması biz Şehit Aileleri ve Gazileri ziyadesiyle sevindirmiştir.
Bu hainin ifadesinin alındıktan sonra ceza evine konularak Türkiye Cumhuriyetinin imkânlarıyla beslenmesini istemiyoruz, hak ettiği gibi İDAM edilerek leşinin gömülmesini istiyoruz.
Biz Şehit Aileleri ve Gaziler olarak Devletimizin terörle mücadele de atmış olduğu her adımın sonuna kadar destekçisiyiz ve yanındayız.
Son terörist etkisiz hale gelinceye kadar da bu mücadelenin sürmesini istiyor, canımızı, kanımızı verdiğimiz bu topraklarda hiç bir hainin barınmasını istemiyoruz.